קידום אתרים אורגני

מדריך קידום אתרים בגוגל באופן עצמאי 2020

מדריך קידום אתרים בגוגל

מדריך לקידום אתרים בגוגל

בטח שאלתם את עצמכם לא פעם אחת כיצד אנחנו כבעלי עסקים ובעלי אתרים משל עצמנו אמורים להצליח לחשוף את האתר שלנו בכל הביטויים הרלוונטיים שהלקוחות הפוטנציאלים שלנו מחפשים בגוגל.
ישנם לא מעט תחומים שהתחרות שבהם לא קשה במיוחד ולכן קיימת האפשרות לבצע מספר פעולות באתר שלנו בכדי שנוכל כבר להגיע לדף ראשון בגוגל ולחשיפה מול לקוחות פוטנציאלים.

חשוב לי להדגיש, הכנתי עבורכם מדריך לקידום אתרים בגוגל כאשר המידע שמפורט במדריך הנ”ל הינו מבוסס אך ורק על ידי הידע האישי והניסיון שצברתי במרוצת השנים בתחום של קידום אתרים אורגני בגוגל.

אז איך מתחילים?
יופי, השקענו זמן וכסף והקמנו אתר אינטרנט! רגע..מה עוזרת כל ההשקעה שלנו אם אף אחד לא יכול להיחשף אליו?
הנה לפניכם מספר פעולות הכרחיות בכדי שנוכל להגיע למצב שבו גוגל ירצה לקדם את האתר שלנו ולהביא אותו לדף הראשון!

שלב ראשון – תקלות טכניות, מהירות, רספונסיביות, אתר מאובטח SSL

בשלב הראשון אנו אמורים לוודא מספר דברים, ראשית שהאתר שלנו נקי מתקלות טכניות.

אילו תקלות טכניות נפוצות עלינו לבדוק?
1. אנחנו צריכים לבדוק שאין לנו דפים עם בעיות גישה (404, 500 וכו’)
2. נוודא שאין לנו קישורים שבורים באתר – תקלה מאוד נפוצה אם שינינו בעבר כתובת URL או מחקנו דפים באתר ועדיין ישנם דפים שמקשרים אליהם

בכדי לייעל את תהליך הבדיקה – אין צורך לעבור באופן ידני דף דף ולבדוק אותו, ישנם כלים שיכולים לסרוק עבורנו את התקלות וכך נוכל לדעת מה אנו צריכים לתקן
תוכלו להיעזר בחינם בכלי הזה

מה זה אתר רספונסיבי וכיצד נבחן את מהירות האתר שלנו?
אתר רספונסיבי משמע אתר המותאם לכל סוגי המכשירים – מחשבים נייחים, ניידים, טאבלטים וטלפונים ניידים
בעידן של היום יותר ויותר אנשים גולשים דרך הנייד האישי שלהם ולכן חשוב מאוד שהאתר שלנו יהיה מותאם לגולשים שלנו ונוכל לתת להם הרגשה טובה בזמן הגלישה שלהם באתר.
זה משפיע על זמן השהייה שלהם באתר שלנו וזה בהחלט משפיע על המיקום שלנו בגוגל.
גוגל מבין שככל שהגולש שלנו נמצא יותר זמן באתר כך יש באתר שלנו יותר עניין !
כיצד נבדוק אם האתר שלנו רספונסיבי? בעזרת בכלי הזה

מהירות הגלישה באתר היא פרמטר מאוד חשוב, גוגל כמנוע חיפוש הטוב בעולם מעוניין להציג למשתמשים את התוצאות הטובות ביותר עבורם, אתרים מהירים ונוחים עם מידע רלוונטי כמובן.
עלינו לוודא שהאתר שלנו מספיק מהיר ונוח לגולש בכדי שנוכל לקבל עוד נקודת זכות וסיכוי להתברג במקום גבוהה יותר בתוצאות החיפוש בגוגל.
כלי של גוגל לבדיקת המהירות ודרכים לשיפור מהירות הגלישה באתר – לחצו כאן

מה הוא אתר מאובטח?
בכדי שנעלה את הסיכויים של האתר שלנו להיות במקומות גבוהים יותר בגוגל אנחנו חייבים לדאוג שהאתר שלנו יקבל את רמת האבטחה המקסימלית מה שנקרא בשפה המקצועית SSL – כיצד אנו נדע אם האתר שלנו מאובטח או לא? זה פשוט, אם הכתובת של האתר מתחילה ב-Http זה אומר שאין לנו אבטחה, אם האתר שלנו מתחיל ב-Https ולידו המנעול בצבע ירוק זה אומר שהאתר שלנו הוא אתר בטוח ובהחלט זוהי עוד נקודת זכות עבורנו.

אם האתר שלנו לא מאובטח, מה עלינו לעשות כדי להפוך אותו לאתר מאובטח?
תוכלו לרכוש רישיון מחברת האחסון שלכם – הם גם יעזרו להם להפוך את האתר למאובטח.

מה צריך לדעת כשהופכים אתר למאובטח?
בכדי שלא ניצור תקלות טכניות חדשות באתר וקידום האתר לא יפגע עלינו לבצע 2 דברים חשובים בעת המעבר:
1. ליצור הפניה 301 מהכתובת הקודמת עם ה-Http לכתובת הנוכחית שמתחילה ב-Https
2. עלינו לשנות את כל הקישורים הפנימיים באתר ל-Https

אם האתר שלכם על פלטפורמת וורדפרס תוכלו להיעזר בפלאגינים הבאים:
פלאגין לביצוע הפנייה 301
פלאגין לשינוי הקישורים הפנימיים באתר

שלב שני – מחקר מילות מפתח

עלינו לבצע מחקר מילות מפתח בכדי שנוכל לדעת שאנו אכן מקדמים ביטוים נכונים, הרי לא יעזור לנו להיות מקום ראשון בגוגל במידה ואף אחד לא מחפש את הביטוי שאנו מקודמים בו נכון?
אז עלינו לבחור תחילה ביטויים עם “בשר” שעליהם נבסס את כל התוכן באתר.
כלי מצוין לבצע מחקר מילות מפתח הוא כמובן כלי של גוגל הנקרא גוגל אדוורדס, תוכלו למצוא אותו בקישור הבא

שלב שלישי – אופטימיזצית מבנה

בשלב הזה אחרי שיש בידנו רשימה של ביטויים שאותם אנו מעוניינים לקדם אנחנו צריכים לוודא שיש לנו את הדפים הנכונים באתר בכדי לקדם את הביטויים הללו.
כל דף אמור לקדם ביטוי אחד או שניים דומים, לכן אם יש לנו רשימה של עשרה ביטויים אותם אנו מעוניינים לקדם אנחנו צריכים ליצור בהתאם את הדפים המתאימים לכל ביטוי וכמובן ככל שהביטוי חשוב יותר ותחרותי יותר אנחנו צריכים להציג אותו יותר בפרונט של האתר מה שאומר שהלקוח לא יצטרך להגיע לאותו דף על ידי מספר הקלקות בקישורים פנימיים באתר כי אז אנו מאבדים את חשיבות הדף בעיני גוגל.

שלב רביעי – אופטימיזצית תוכן

אז יש לנו מילות מפתח, יש לנו דף מוכן לכל ביטוי, מה הלאה?

1. הדבר הראשון, החשוב ביותר הוא ללא ספק תוכן איכותי! חברים, לא לרשום סתם תוכן, לא להפציץ במילות מפתח ולחשוב שגוגל לא מכיר את כל הטריקים, זה פשוט לא יעבוד! תעבדו קשה, תרשמו תוכן מעניין עם ערך מוסף ללקוחות שלא נמצא במקום אחר, תהיו יצירתיים וכך תוכלו למשוך תנועה איכותית לאתר – התוכן כמובן אמור להתבסס על מילת המפתח שבחרנו לאותו דף ועלינו גם להשתמש במילת המפתח בתוכן עצמו מספר פעמים, לא יותר מידי! הכל צריך להראות סופר טבעי בעיני גוגל.
כמות התוכן המומלצת היא: מעל ל-700 מילים
מספר הפעמים המומלץ להשתמש במילת המפתח: בין 6-8 פעמים.

2. להשתמש במילת המפתח בכותרות H1 & H2 – גוגל רוצה להבין על מה אנחנו מדברים בדף, צריכים להשתמש במילות המפתח בצורה נבונה וחכמה ולכן נכניס אותה במקומות הרלוונטים.

H1 (כותרת ראשית) צריכה להופיע פעם אחת בלבד בכל דף, H2 (כותרת משנית) יכולה להופיע מספר פעמים.
נדאג שמילת המפתח תוכנס בצורה אלגנטית גם לכותרת הראשית וגם למספר כותרות משניות בכדי שלגוגל לא יהיה ספק על מה הדף שלנו מדבר!

דוג’ לשימוש נכון במילת מפתח בH1 –

מדריך לקידום אתרים 2019

דוג’ לשימוש נכון במילת מפתח בH2 –

קידום אתרים לבד

3. להשתמש במילת המפתח בTitle – Title היא הכותרת שאנו רואים בתוצאות החיפוש, הTitle לא מופיע בתוכן הפנימי של האתר. חשוב שנשתמש במילת המפתח בTitle של הדף אותו אנו מעוניינים לקדם ובכך נעלה את הסיכוי שגוגל ימקם אותנו במקום גבוה ברגע שגולשים יחפשו את מילת המפתח בה השתמשנו בTitle

דוג’ לשימוש נכון במילת מפתח בTitle –

מדריך לקידום אתרים

4. להשתמש במילת המפתח בDescription – גם כאן מדובר על התיאור שמופיע אך ורק בתוצאות החיפוש בגוגל ולא בתוכן הפנימי של הדף, בכדי שנבהיר לגוגל בצורה הברורה ביותר על מה התוכן שלנו בעיקר מדבר אנחנו נשתמש במילת המפתח גם בDescription של הדף שלנו

דוג’ לשימוש מילת מפתח בDescription –

מדריך קידום אתרים

5. להשתמש במילת המפתח בALT – תגית זו היא למעשה תיאור של תמונות באתר הנמצא בקוד, הגולש לא רואה את התיאור של התמונות אלא התיאור נועד אך ורק לעכביש של גוגל שסורק את התכנים באתר שלנו.
גוגל לא מבין בשלב הזה מה נמצא בפועל בתמונה עצמה ולכן זה יהיה טוב אם נספק לו תיאור קצר עד 4-5 מילים לכל תמונה שקיימת אצלנו באתר שהוא יבין על מה מדובר.
ניחשתם נכון – גם פה צריכים להשתמש במילות מפתח רלוונטיות

דוג’ לשימוש מילת מפתח בALT –

מדריך לקידום אתרים לבד

6. קישורים פנימיים – על ויקיפדיה שמעתם? בכל מאמר שלהם נוכל לראות מערכת אדירה של קישורים פנימיים שמקשרת מדף לדף אצלהם בעזרת שימוש במילות מפתח.
ככל שנקשר יותר לדף מסויים באתר שלנו כך ה”סמכות” שלו בעיני גוגל תהיה גבוהה יותר, הגיוני לא? יותר קישורים, יותר חשוב.
גם כאן אנחנו צריכים להשתמש במילת המפתח כקישור פנימי מדף לדף.

חשוב לציין – לא טוב להשתמש אך ורק במילת המפתח בצורה מוגזמת! טוב להשתמש בביטויים דומים, במילים המניעות לפעולה כמו קרא עוד, המשך וכו’.

תמיד שימו כלל מול עיניכם, איך גוגל רואה את התוכן באתר? זה נראה טבעי? או רואים שיש פה פעולות מוגזמות במילות מפתח?

במידה ויש ברשותכם אתר וורדפרס, כלי מצויין ונוח לביצוע פעולות ושינויים באופטימיזציה הוא Yoast, תוכלו להוריד אותו בקישור הבא

שלב חמישי – קישורים חיצוניים

בד”כ כששומעים בפעם הראשונה על המושג “קידום אתרים” הבטוי הבא ששומעים זה “קישורים”

מה זה קישורים ואיך זה משפיע על האתר שלנו?
המושג קישורים הוא למעשה מיוחס לאתרים חיצונייים שמקשרים מהאתר שלהם לאתר שלנו, ככל שיש יותר אתרים *איכותיים* שמקשרים לאתר שלנו הסיכוי שלנו להתברג בדף הראשון בגוגל גבוה יותר.
אם יש אדם שכל השכנים בבניין שלו מצביעים עליו ואומרים עליו מילים טובות, רוב הסיכויים שהוא אכן כזה נכון? אותו דבר גוגל, שהוא רואה אתרים טובים מקשרים אלינו הוא מבין שיש עניין באתר שלנו ושאנחנו אתר ששווה לבקר בו ולכן הוא יתן לנו עדיפות בתוצאות החיפוש.

כמה כללים חשובים בנוגע לקישורים:
1. בשום פנים לא נרכוש קישורים לא איכותיים מכל מיני אתרים זולים, למרות שהמחיר מפתה – התוצאה מאכזבת וקשה מאוד לתקן את העוול הזה.
2. לא נכניס כמויות מוגזמות של קישורים לאתר, נבנה את הפרופיל שלנו בצורה נבונה שתראה טבעית לגוגל, זוכרים של דיברנו על הכלל שהכל צריך להראות טבעי?
3. לא כל אתר הוא אתר פוטנציאלי לקישור! היום הכמות הרבה פחות חשובה מהאיכות, אנחנו צריכים לוודא שהאתרים שמקשרים אלינו הם אתרים איכותיים וטובים! כיצד נוכל לבדוק את ציון האיכות של האתר לפני שנכניס קישור? דרך הכלי הבא
4. לעולם לא נבצע “החלפת קישורים” באופן ישיר עם אתרים אחרים ברשת, כלומר אני אתן לך קישור ואתה תיתן לי, זה לא תורם ואפילו מזיק! לא נראה טבעי!

מה הם סוגי הקישורים הקיימים?
1. קישורים מבלוגים
2. קישורים מפורומים
3. קישורים מאינדקסים
4. קישורים מאתרים שביצענו איתכם שיתוף פעולה

הקישורים יכולים להתבצע כקישורים מתגובות –

קידום אתרים בגוגל מדריך

קישורים ממאמרים –

מדריך לקידום אתרים בגוגל

קישורי פוטר (מופיעים בכל דפי האתר) –

מדריך מומלץ לקידום אתרים

קישורי Follow VS No Follow
ההבדל בניהם פשוט, הכביש של גוגל מסוגל לעקוב אחרי הקישורי Follow, במידה והקישור מוגדר כקישור No Follow זה אומר ששם הסריקה לא ממשיכה.
איזה קישור טוב יותר עבורנו? בפועל Follow נחשב יותר, א-ב-ל זה לא אומר שכל הקישורים שנכניס מעתה והלאה יהיו Follow, שוב מזכיר לכם – הפרופיל קישורים צריך להראות טבעי! אם באפשרותינו אז נחלק את זה בצורה שהרוב יהיה Follow אבל לא הכל!

כיצד מכניסים קישורים?
1. נוכל לחפש באופן עצמאי פורומים/בלוגים שקשורים לתחום שלנו ושם להכניס קישור לאתר
2. נוכל לבצע שיתוף פעולה עם אתרים אחרים ברשת
3. נוכל לרכוש קישורים בתשלום מאתרים נחשבים/ספקים של קישורים
4. נוכל ליצור תוכן מעניין ולהציע אותו לבלוגים נחשבים תמורת קישור איכותי
וכו’

לסיכום,
אחרי שביצעתם את כל הפעולות הנ”ל אני מציע לכם להתחבר לכלים הבאים בכדי שיהיה לכם מעקב על כמות הגולשים באתר וההתנהגות שלהם:

1. Google Analytics
2. Google Search Console

אם האתר שלכם הוא וורדפרס תוכלו לחבר את האתר לכלים הללו דרך פלאגינים של מטה טאג וסקריפט, במידה ולא תוכלו לפנות לחברה שבנתה עבורכם את האתר בכדי שיחברו לכם את הכלים הללו.

מקווה מאוד שהמדריך קידום אתרים שהוכן היה מועיל עבורכם וסיפק לכם ידע שימושי בכדי שתוכלו לבצע פעולות בעצמכם ולהגיע לכמה שיותר לקוחות!

אשמח לענות על כל שאלה או בקשה,
יוסי בן שמעון
טלפון – 0528874953
מייל – info@seorankservices.com

הגיע הזמן להתקדם...

השאירו פרטים לחזרה מהירה